Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Praeities reikia dabarčiai – savęs supratimui

paslaptis nėrinio kraštelyje

paslaptis nėrinio kraštelyje

Baigiantis metams Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakulteto klausytojai baigia ir Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Praeitis įprasmina dabartį – 2“ veiklas, kurias įgyvendino kartu su Raguvos kultūros centru. Programos dalyviai, bendraudami ir bendradarbiaudami, susipažino su savo krašto kūrimosi ištakomis. Tai buvo puiki galimybė išmokti ir patirti naujų dalykų, kuriems anksčiau nebuvo laiko ar sąlygų. Aplankytas Radvilų, įtakingų ir turtingų Lietuvos didikų, miestas – Kėdainiai.

Neišdildomus prisiminimus paliko apsilankymas vieninteliame Vilniaus senamiestyje geriausiai išlikusiame gotikos kampelyje – Bernardinų ansamblyje. Ekskursijos metu ne tik sužinojome nuo XV a. vid. prasidėjusią Bernardinų istoriją, bet ir turėjome progą išvysti atnaujintas senojo ansamblio erdves bei pajusti tų laikų dvasią. Gilinti žinias ir bendrąsias kompetencijas bei formuotis mokymosi visą gyvenimą nuostatas padėjo seminarai, paskaitos, susitikimai. Klausytojai susitiko su dr. Janina Radvile – knygos „Niekada nevėlu gyventi“ autore, rašytoju, gamtininku, fotografu, laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi, aktore Vaiva Mainelyte. Žiūrėdami K. Binkio spektaklį „Atžalynas“, pirmą Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintą spektaklį – Keturakio komediją „Amerika pirtyje“, J. Marcinkevičius spektaklį „Katedra“ turėjome puikią galimybę iš naujo atrasti klasikinę Lietuvos dramaturgiją.

Kiekviena karta mokosi iš ankstesniosios. Mokytis ir kryptingai, turiningai veikti kartu, stiprinti kartų bendravimą, tarpusavio bendradarbiavimą, dalintis savo gyvenimiška patirtimi padėjo edukaciniai-praktiniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės. Kartu su Raguvos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Šypsena“ atstovais dalyvavome Juoko jogos užsiėmimuose bei jų pastatytame spektaklyje. Su Raguvos miestelio bibliotekos „Mes esam ETNO III“ programos dalyviais rinkome ir aprašėme Raguvos ir Šilų krašto išskirtinius senovinius valgius, kurie buvo gaminami tik dirbant specialius žemės ūkio darbus (bulviakasio, sėjos, rugiapjūtės, kūlimo, šienapjūtės ir kt.). Didelio susidomėjimo sulaukė kūrybinių dirbtuvių – „Paslaptis nėrinio kraštelyje“ metu parengtų vienos dienos modelių demonstravimas Raguvos miestelio bendruomenės šventėje.

Programos „Praeitis įprasmina dabartį – 2“ veiklos apjungė senjorams svarbias ir įdomias praeities atminimo temas, skatino vyresnio amžiaus žmonių aktyvumą ir bendravimą kaip priešpriešą pasyvumui, vienatvei ir susvetimėjimui. Dėkojame Raguvos kultūros centrui, Švietimo centrui, Raguvos gimnazijos savanorėms – Jovitai Šikšnienei ir Inai Kuodienei bei „Raguvos gėlėms“ ir Jurgitai Kondzežauskaitei-Juškienei už pagalbą įgyvendinant programos veiklas.

 Irena Sabaliauskienė – Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Raguvos  fakulteto dekanė
Nuotraukos autorius – Valdas Somovas

Grįžti atgal

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 89

Šią savaitę 279

Šį mėnesį 1849

Iš viso 162767

Renginių akimirkos