Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Dovana – kelionė į Briuselį – į Europos Parlamentą

Birželio 20–25 d. europarlamentaro Bronio Ropės biuro kvietimu mes, dvi Panevėžio r. Trečiojo amžiaus universiteto dekanės, Palma Klovienė ir Skaidrutė Kriukienė, turėjome puikią galimybę apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje.

Pirmąją dieną susipažinome su kelionės bendrakeleiviais, taisyklėmis ir planuojama programa. Keliaudami per Lenkiją sustojome Varšuvoje. Kitą dieną po pusryčių keliavome per Vokietiją, Nyderlandus ir Belgiją. Aplankėme žavų, Žemutinės Saksonijos tradicijas atspindintį Hamelno miestelį, dar vadinamą „pelių miestu“, kurį išgarsino Brolių Grimų pasaka apie žiurkių gaudytoją iš Hamelno. Puikiai restauruotame senamiestyje gausu Vėzerio Renesanso architektūros perlų. Į pagrindinę senamiesčio Pferdemarkt aikštę veda žavios mažos gatvelės. Tūkstančiai žiurkių atvaizdų miesto grindinyje veda į žymias miesto vietas. Apžiūrėjome žiurkių gaudytojo namą – vieną gražiausių renesanso statinių Hamelne, skulptūrą „Šokanti žiurkė“, aplankėme seniausią miesto bažnyčią – Šv. Bonifacijaus katedrą bei Šv. Mikalojaus turgaus bažnyčią. Pernakvoję Antverpene išvykome į Briuselį. Pirmiausia apsilankėme pagrindiniame Briuselio simbolyje „Atomiume“. Čia labai įdomiai ir vaizdžiai pristatomos visos devynios Belgijos sritys. Vidurdienį skubėjome prie Europos Parlamento, kur mus pasitiko Europos Parlamento narys Bronis Ropė su savo komanda. Apie porą valandų bendravome su europarlamentaru. Susipažinome su Europos Parlamento struktūra, pagrindinėmis funkcijomis ir veiklomis, su pagrindiniais ES teisėkūros principais ir procesais. Europarlamentaras pristatė, kokiuose komitetuose dalyvauja, kokius aktualiausius klausimus sprendžia dabar, kaip atstovauja sudėtingame ES teisės aktų kūrimo procese. Bronis Ropė daugiausia dirba su žemės ūkio ir kaimo plėtros, regioninės plėtros, energetinės nepriklausomybės klausimais, taip pat dirba laikinajame Kovos su vėžiu komitete. Turėjome puikią galimybę stebėti posėdį. Atrodė, kad ir mes patys tapome reikšmingesni, stebėdami posėdžių sales, darbuotojus, girdėdami karštus parlamentarų pasisakymus. Juk šiuose rūmuose priimami visai Europai svarbūs dokumentai, turintys įtakos ir mūsų gyvenimui. Didžiuodamiesi fotografavomės prie Lietuvos vėliavos. Vėliau keliavome po Briuselio miestą: aplankėme katedrą, Karališkuosius rūmus, sodą, elegantiškąją gotikinę miesto rotušę, Turgaus aikštę, „Manneken Pis“ ir žymiausią Briuselio mergaitę. Vakare buvome pakviesti į seniausią ir populiariausią Briuselyje restoraną „Pas Leonidą“ vakarienei kartu su B. Rope. Vakarinės metu netrūko klausimų ir diskusijų.

Ketvirtą dieną vykome į Belgijos Venecija vadinamą Briugę. Pasiplaukiojome kanalais, pasivaikščiojome po miestą, rotušės aikštę, turgaus aikštę, aplankėme Šv. Kraujo koplyčią, Mikelandželo skulptūrą „Madona su kūdikiu“.

Penktą dieną vykome link namų, bet pakeliui susipažinome su puikiu terminių versmių kurortu Bad Salzuflen. Žavėjomės ne tik puikiais gėlynais, bet ir gaiviu oru. Miestelyje įrengtos atgaivos sienelės, kurias nuolat drėkina iš žemės gelmių trykštančios terminės versmės. Dar mūsų laukė ir maudynės baseinuose „Vital Sol Therme“. Gerai pailsėję, sėkmingai keliavome link namų. Kad neprailgtų kelionė, autobuse vyko refleksija – konkursas apie tai, ką pamatėme, išgirdome, ką labiausiai įsiminėme. Taip greit ir prasmingai prabėgo savaitė su naujais draugais ir nepakartojamais įspūdžiais. Kelionė buvo turininga, įdomi ir smagi. Nuoširdi padėka Europos Parlamento nariui Broniui Ropei ir jo komandai bei Panevėžio rajono švietimo centrui.

EP 06 25 1
EP 06 25 1
 
EP 06 25 2
EP 06 25 2
 
 EP 06 25 3
EP 06 25 3
 EP 06 25 4
EP 06 25 4

Bernatonių ir Uliūnų fakultetų dekanės Skaidrutė Kriukienė, Palma Klovienė

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 89

Šią savaitę 279

Šį mėnesį 1849

Iš viso 162767

Renginių akimirkos