Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Erasmus+ projekto kursai mokytojams Ispanijoje

logo

2023 m. rugsėjo 8-14 d. Velžio gimnazijos mokytojos Viktorija Paškevičienė ir Lina Čyžienė dalyvavo  „Erasmus+“ projekto „patrAUKli“ mokykla (Nr. 2022-1-LT01-SCH-000078615) „New Horizons Malta“ kursuose „Įtrauktis prasideda nuo manęs: mokomės gyventi kartu“ (angl. „Inclusion starts with I – Learning to live together“) Ispanijoje.

Dalyviai individualaus darbo, darbo grupėse ir kolektyvinio darbo metu susipažino su strategijomis, pagrįstomis išsamia socialinės įtraukties priemonių apžvalga ir praktine patirtimi, susijusia su socialine įtrauktimi. Buvo gilinamasi į tokias temas kaip nepalankioje padėtyje esantys besimokantieji, pažeidžiami besimokantieji, socialinės atskirties rizika, marginalizacija, izoliacija, skurdo rizika, diskriminacija, rasizmas, daugiakultūriškumas, tolerancija, įvairovė bei mokomasi strategijų, kurios padėtų mokiniams, turintiems mažiau galimybių, pilnavertiškai dalyvauti formaliajame ir neformaliajame švietime, įsitraukti į mokyklą ir visuomenę.

Motyvacijos ir įsitraukimo skatinimas yra labai svarbus kuriant pozityvią ir įtraukiančią mokymosi aplinką. Kursų dalyviai išbandė įvairių aktyvaus mokymosi užduočių bei mokėsi lauko ugdymo metodų, kad motyvuotų besimokančiuosius, įgijo žinių ir įgūdžių, kaip ugdyti toleranciją, įvairovę ir kritinį mąstymą – turėti aiškų supratimą apie atskirtį ir įtrauktį.

Nepamiršti liko ir mokytojai, kuriems reikia nuolat tobulinti asmeninius ir socialinius įgūdžius, kad galėtų skatinti įtraukųjį ugdymą. Per patirtinio mokymosi metodiką buvo išbandyti pratimai, kaip ugdyti teigiamas vertybes siekiant įtraukesnės visuomenės.

Šie kursai buvo pirmoji „Erasmus+“ projekto „patrAUKli mokykla“ dalis ir tapo sėkmingu startu įgyvendinant įtraukųjį ugdymą gimnazijoje bei dalinantis patirtimi su kitomis Lietuvos mokyklomis.

    Ispanija 2 Ispanija 5
 Ispanija 3 Ispanija 1
 Ispanija 4
Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 89

Šią savaitę 279

Šį mėnesį 1849

Iš viso 162767

Renginių akimirkos