Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Panevėžio rajono TAU – nešvaistanti organizacija

Prieš mėnesį Panevėžio r. TAU klausytojus pakvietėme dalyvauti konkurse „Senjorai nešvaisto“, kurį organizuoja žurnalo aktyviems senjorams „60+“ ir pirmosios bei didžiausios licencijuotos pakuočių tvarkymo organizacijos Lietuvoje „Žaliasis taškas“ atstovai. Džiaugiamės, kad Panevėžio r. TAU Raguvos fakulteto klausytojų konkursui pateikti darbai buvo puikiai įvertinti ir mūsų senjorų veikla susidomėjo Lietuvos radijo žurnalistai. Besiruošdami susitikimui su žurnalistais kalbamės su Raguvos TAU dekane Irena Sabaliauskiene.

Miela Irena, jau daugiau kaip penkerius metus vadovaujate Panevėžio r. TAU Raguvos fakultetui. Per tą laikotarpį ne tik išklausėte daugybę paskaitų, bet ir aktyviai įsitraukėte į ekologinę veiklą, skatinate savo fakulteto klausytojus gyventi tvariai. Ar sunku suburti senjorus veiklai, suteikiančiai daiktams antrąjį gyvenimą?

Senjorai ne tik domisi antrinių žaliavų panaudojimu, bet ir patys suteikia antrą gyvenimą daiktams. TAU klausytojai yra labai aktyvūs paskaitų apie klimato kaitą metu, domisi šiukšlių rūšiavimu, visada turi puikių idėjų, kaip panaudoti nebereikalingus daiktus.

Raguvos fakultete jau susiformavo gražios kūrybinių dirbtuvių tradicijos. Laukdami Velykų ir Kalėdų panaudodami antrines žaliavas kuriate dekoracijas Raguvos miesteliui. Gal galite apie šią iniciatyvą papasakoti plačiau?

Raguvos fakulteto klausytojai jau penkeri metai prieš Kalėdas ir Velykas dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metų mokosi gaminti įvairias šventines dekoracijas. Iš namie turimų medžiagų atraižų arba jau nebetinkamų drabužių siuvame kalėdinius žaisliukus, kuriais Raguvos miestelio eglučių parke papuošiame TAU eglutę. Prieš ketverius metus iš ledams valgyti skirtų ir surinktų pagaliukų gaminome angeliukus, kuriais papuošėme Raguvos aikštėje augantį ąžuoliuką. Kasmet laukdami Kalėdų TAU klausytojai šį ąžuoliuką papuošia savo rankomis pasiūtais draugiškais aplinkai žaisliukais. Velykų proga šį ąžuoliuką puošiame TAU klausytojų pagamintais margučiais. Vienais metais margučius mezgėme, kitais metais panaudodami medžiagų atraižas juos puošėme skiautinių technologija. Deja, jau dvejus metus kūrybinių dirbtuvių organizavimą sutrukdė karantinas, tačiau rankų nenuleidome – margučius panaudodami senas sagas gaminome individualiai.

Ar šios veiklos suburia tik TAU klausytojus. O gal į jas įsitraukia ir kiti šeimos nariai?

Smagu, kad tokių veiklų metu TAU klausytojai pajunta nuostabų bendrystės jausmą ir gyvenimo nešvaistant idėjas bei patirtį perduoda savo artimiesiems – vaikams, vaikaičiams ir netgi provaikaičiams.

Irena, dėkojame už pokalbį ir tvaraus gyvenimo idėjų puoselėjimą Raguvoje.

Panevėžio rajono TAU Raguvos fakultete puoselėjamos ilgametės draugiškų aplinkai šventinių dekoracijų gaminimo tradicijos pristatomos konkurso „Senjorai nešvaisto“ kategorijoje –nešvaistanti organizacija. Džiugina tai, kad ir kituose fakultetuose yra žmonių, prikeliančių daiktus naujam gyvenimui. Konkurse „Senjorai nešvaisto“ individuliai dalyvauja Ėriškių fakulteto klausytoja Ramutė Fedorkinienė, kurios darbai pateikti dviejose kategorijose – praktiškumas ir daugkartiškumas.

Maloniai pradžiugino ir Švietimo centrui TAU klausytojų atsiųstos nuotraukos: Ėriškių fakulteto klausytojos Irenos Gritėnienės šeimoje iš senovinės „muštulkės“ pagamintas inkilas, Gustonių fakulteto klausytojos Zitos Abromaitienės iš antrinių žaliavų pagaminti daiktai. Tikimės, kad ateityje dar daugiau Panevėžio rajono TAU klausytojų įsitrauks į ekologinę veiklą ir perduos savo vaikaičiams taupaus gyvenimo būdo tradicijas.

 Kiausiniai
Kiausiniai
 2021TAU velykų medis
2021TAU velykų medis
 
 Raguvos Velykų medis
Raguvos Velykų medis
 žaislų darymas
žaislų darymas
 

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 98

Šią savaitę 288

Šį mėnesį 1858

Iš viso 162776

Renginių akimirkos