Anglų kalbos mokytojų metodinė veikla
2025–2026 m. Panevėžio rajono švietimo centras siekia stiprinti mokytojų metodinę veiklą, ypač džiaugiamės aktyviais mūsų rajono švietimo įstaigų mokytojais. Šiandien trumpai pristatome anglų kalbos mokytojų metodinio būrelio veiklas.
2025 m. spalio mėn. Užsienio kalbų mokytojų metodinio būrelio susirinkimo metu padėkojome metodinio būrelio pirmininkei Dovilei Balinš (Raguvos gimnazija) ir išrinkome naują metodinio būrelio pirmininkę Rimą Stongvilienę (Velžio gimnazija).
2025 m. gruodžio mėn. Švietimo centre vyko apskritojo stalo diskusija „Kalėdinio projekto „New Christmas tradition & character“ veiklų ir metodikų aptarimas“, rengiama metodinė medžiaga papildys Švietimo centro edukacinį banką.
2026 metus pradėjome kūrybiškai ir linksmai. Velžio gimnazijoje vyko mini mokymai „DI kalbų laboratorija: kurkime ir dalinkimės“, juos vedė Velžio gimnazijos mokytojos Jonė Juknevičiūtė ir Viktorija Paškevičienė. Diskutavome dirbtinio intelekto panaudojimo, mokinių kritinio mąstymo ugdymo klausimais.
Suvokiame, kokia didelė atsakomybė tenka mokytojams, ugdantiems ir mokantiems vaikus dirbtinio intelekto eroje. Vieningai priėjome prie išvados, kad šioje situacijoje yra svarbios ne tik žinios, įgūdžiai, bet ir vertybinis ugdymas bei mokytojo ryšys su mokiniu.
Supratome ir dar kartą patvirtinome mintį, kad mokiniai jau seniai naudojasi dirbtiniu intelektu atlikdami užduotis, todėl svarbiausias mokytojo tikslas – padėti mokiniui suprasti, kaip juo naudotis atsakingai, kai neleisti tingėti mąstyti ir nenueiti lengviausiu keliu pateikiant mokytojui DI atliktas užduotis. Žinoma, mes, mokytojai, turime būti patys įvaldę DI įrankius, kad sugebėtume atpažinti visas mokinių gudrybes.
Dėkojame Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytojams, kurie savo patirtį šiais mokslo metais jau trečią kartą skleidžia Panevėžio rajono užsienio kalbų mokytojams. Deja, metodiniuose renginiuose dalyvauja tik nedidelė Panevėžio rajono užsienio kalbų mokytojų dalis, bet, kaip prieš mokymus Viktorija sakė: „Bus mažiau, bet pasimokysime daugiau ir smagiau.“ Ačiū Jonei ir Viktorijai už įtaigiai pateiktą teoriją ir įdomias praktines užduotis. Visa mokymų metu parengta medžiaga taip pat keliaus į edukacinį banką, o mokymų dalyviai tai, ką sukūrė lektoriai, ras „Padlet“ platformoje. Prasmingai susitarėme, jei norime naudotis tuo, ką sukūrė kiti, patys turime supilti savo darbus į „Padlet“ aruodą.
Užsienio kalbų mokytojų, 2025–2026 m. skleidusių profesinę patirtį ir aktyviai besimokiusių, laukia Švietimo centro dovana – ilgalaikės programos modulis, kuris bus įgyvendinamas Estijos Respublikoje, mokytojai turės galimybę gilinti tarpkultūrines kompetencijas, komunikuoti užsienio kalba su kolegomis, susipažinti su Estijos švietimo sistema ir kt.




