Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Robotas pamokoje – žaislas ar mokymosi ir socialinių santykių kūrimo įrankis?

Roby logo2Technologijoms vis labiau užvaldant mokymo įstaigas itin svarbus yra tinkamas mokytojų parengimas skatinant pamokoje prasmingai panaudoti įvarius mokymosi įrankius. Vienas iš tokių įrankių – robotas „Minčių dizaineris“ (angl. „Mind designer“), kurio galimybes rugpjūčio 24–28 d. Panevėžio rajono švietimo centro įgyvendinamo „Erasmus+“ KA3 projekto „Robotika prieš patyčias – RoBy“ ekspertai ir savanoriai įvadinių mokymų metu pristatė Panevėžio rajono Pažagienių mokyklos-darželio, Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“, Naujamiesčio, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Paįstrio Juozo Zikaro, Raguvos, Smilgių bei Velžio gimnazijų mokytojams.

Projekto veiklų koordinatorė Lietuvoje, Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė teigia: „Padovanoti robotukus ugdymo įstaigoms – tai tik pirmasis žingsnis. Robotukas – įrankis, kuris pats nemoko,  visos mokyklos gali juos įsigyti savarankiškai, tačiau labai svarbu tai, kad mokytojai išmoktų juos profesionaliai panaudoti pamokoje. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu (2020–2022 m.) mokytojams sistemingai organizuosime mokymus bei konsultacijas, bendradarbiaudami su tarptautiniais partneriais rengsime ilgalaikę kvalifikacijos tobulinimo programą, kurioje dalyvaus ir Panevėžio rajono ugdymo įstaigų atstovai, pasiruošę ne tik mokytis patys, bet ir dalytis praktine patirtimi su kolegomis.“

Jau įvykusių įvadinių nuotolinių mokymų „Veiksniai, darantys prevencinį poveikį patyčių situacijoje“ lektorė Trakijos universiteto (Bulgarija) dėstytoja, „RoBy“ projekto ekspertė Iglika Angelova mokymų dalyviams pristatė įvairius psichologinius robotukų panaudojimo ugdyme aspektus. Ypatingą dėmesį Iglika Angelova skyrė grupinio darbo organizavimui. Ji teigia, kad „šis projektas labai kūrybiškas ir inovatyvus, svarbu tai, kad kartu dirbs ir projekto mokslininkai, ir mokytojai praktikai. Grupinis darbas Panevėžio rajono ugdymo įstaigose, kuriose man teko lankytis, yra sėkmingai organizuojamas, tačiau ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojai turi nedidelę robotukų panaudojimo ugdyme praktiką, todėl esu pasirengusi perduoti jums asmeninę bei kitų Bulgarijos mokytojų patirtį.“

Džiaugiamės, kad prieš dvejus metus Švietimo centro mokykloms padovanoti robotukai išradingai taikomi ugdymo procese, o mokytojai nuoširdžiai dalijasi patirtimi su kolegomis. Vienas iš tokių pavyzdžių – Naujamiesčio gimnazija. Šios gimnazijos bibliotekininkė Laura Šinkūnienė, turinti informacinių technologijų mokytojos išsilavinimą, rugpjūčio 27 d. itin profesionaliai skleidė patirtį projekto „RoBy“ dalyviams. Pokalbių su mokytojais metu supratome, kad juos sužavėjo robotukų gebėjimas ne tik atlikti suprogramuotas užduotis, bet ir kalbėti. Mokytojus  pradžiugino ir tai, kad projekto ekspertai yra pasirengę nuolat konsultuoti ne tik techniniais, bet ir psichologiniais robotų panaudojimo klausimais.

Panevėžio rajono švietimo centro projekto „RoBy“ ekspertės bendradarbiaudamos su tarptautine projekto komanda gilinasi į dvi pagrindines robotų panaudojimo švietime temas. Vaida Šiaučiūnė teigia, kad „itin svarbu mokytojus interaktyviai supažindinti su robotikos ir programavimo taikymo galimybėmis ankstyvajame amžiuje bei padėti mokytojams panaudoti robotus STEM (gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos) moksluose. Straipsnio autorė gilinasi į prosocialinę robotiką, kuri sumanaus mokytojo rankose gali tapti galinga priemone, skatinančia socialinius santykius, suteikiančia galimybę dirbti komandoje, sukurti bendradarbiavimu grįstą mikroklimatą.

Projekto veiklų koordinatorė Jurgita Vaitiekūnienė ir ekspertai įsitikinę, jog tam, kad robotai būtų sėkmingai panaudojami ugdyme, būtina atsakingai konsultuoti mokytojus, kviesti juos nuolat reflektuoti bei dalytis savo idėjomis. Tarptautiniai „Erasmus+“ projektai – puiki galimybė gilinti kompetencijas tiek Švietimo centro darbo grupės nariams, įgyvendinantiems projektą, tiek Panevėžio rajono mokytojams, susidomėjusiems projektu. Projekto „RoBy“ partnerės – Raguvos, Naujamiečio, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos, kiti dalyviai – mokytojai savanoriai, parašę motyvacinius laiškus ir panorę ieškoti inovatyvių mokymo metodų bei dalyvauti Italijos ir Ispanijos ekspertų mokymuose.

„Erasmus+“ KA3 programos projektas „Robotika prieš patyčias – Roby“ (angl. „Robotics Versus Bullying – RoBy“), Nr. 612872-EPP-1-2019-1-IT-EPPKA3-PI-FORWARD
finansuojamas remiant Europos Komisijai. Tarptautinį projektą koordinuoja Polo Europeo della Conoscenza (Italija)

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 Roby Blue 1
Roby Blue 1
Roby Blue2
Roby Blue2
 

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 27

Šią savaitę 217

Šį mėnesį 1787

Iš viso 162705

Renginių akimirkos