Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Mediacija nauja lavinimo forma

Šių metų rugsėjo ir spalio mėnesiais Panevėžio rajono švietimo centre vyko 5 dienų tarpininkavimo ( meditacijos)  mokymai, kuriuose dalyvavo Panevėžio rajono švietimo  įstaigų socialiniai pedagogai, psichologai, pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai. Mokymų programa  siekiama tobulinti pagalbos mokiniui specialistų, dirbančių švietimo institucijose, bendrąsias ir profesines kompetencijas, padedančias užtikrinti kokybišką švietimo pagalbos teikimą, suteikiant teorinių žinių bei ugdant jų praktinius įgūdžius taikant tarpininkavimo (mediacijos) metodą.     Mokymų metu dalyviai susipažino su tarpininkavimo (mediacijos) samprata ir jos įvairove, tarpininkavimo (mediacijos) įgyvendinimo modeliais, galimybėmis ir ribomis, jos taikymo mokykloje pagrindais. Per teorinius ir praktinius užsiėmimus mokėsi bendravimo technikų, atpažinti konfliktuojančių pusių poreikius, įsigilinti į tarpininkavimo (mediacijos) procesą ir jo organizavimą. 

Mediacija -  konfliktų valdymo būdas, kuris dėl savo įtikinamo ir funkcionalaus veikimo vis plačiau naudojamas visame pasaulyje. Europos Sąjungos švietimo institucijose tarpininkavimo (mediacijos) metodas pripažįstamas ir plėtojamas kaip efektyvus konfliktų sprendimo būdas,  įgalinantis konfliktuojančias puses priimti abiems pusėms tinkamus sprendimus. Atlikti tyrimai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje ir kitose šalyse rodo, kad  švietimo  mediacija pagerina mokinių, tėvų, mokytojų ir mokyklos administracijos bendravimą, mažėja konfliktų ir disciplinos pažeidimų. Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose tarpininkavimo (mediacijos) metodas nėra plačiai taikomas, o mokyklų bendruomenėms yra naujas  ir mažai žinomas. Todėl šio metodo diegimas švietimo įstaigose reikalauja atitinkamo vykdytojų, mokyklų bendruomenių parengimo. Mokyklinė meditacija – tai nauja galimybė mokytis bendrauti kitaip: gerbiant vienas kitą, ugdant aktyvaus klausymo įgūdžius, kritinį mąstymą, empatiją, prisiimant asmeninę atsakomybę už savo veiksmus ir problemų sprendimą.
Mediacijos  mokymų veiklos įgyvendinamos pagal Panevėžio rajono savivaldybės Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Tarpininkavimas (meditacija) švietimo institucijoje: samprata  ir praktinis taikymas“.

1
1
 
 4
4
 3
3
 2
2

 Panevėžio rajono švietimo centro informacija

Grįžti atgal

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 1

Šią savaitę 498

Šį mėnesį 1172

Iš viso 165828

Renginių akimirkos