Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Diena Vilniuje – edukacija Valdovų rūmuose ir Iliuzijų muziejuje

Trečiojo amžiaus universiteto Bernatonių ir Paįstrio fakultetų klausytojai paskutinę kovo dieną įdomiai ir prasmingai praleido Vilniuje.

Pirmiausia edukacija vyko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Istorinės rezidencijos pobūdžio muziejus veikia atkurtuose Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose, kurių pirmoji dalis lankytojams vartus atvėrė 2013 m. liepos 6 d. Muziejus kaupia, saugo, tiria ir pristato Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, gausius ir unikalius archeologijos rinkinius bei taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas nuo gotikos iki baroko, vertingą lituanistinę medžiagą, vykdo aktyvią edukacinę ir kultūrinę veiklą, skleidžia kultūrinio turizmo informaciją, sudaro sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams.

Palikę Valdovų rūmus, turtinga Pilies gatve leidomės iki Vokiečių g. 8 numeriu pažymėto pastato, kur įsikūręs paslaptingas Iliuzijų muziejus. Čia mūsų laukė daug netikėtumų. Šiame muziejuje iliuzijos pinasi su mokslo išradimais ir menu: fizika ir optika eksponuojama kartu su mįslingais meno kūriniais ir klasikinėmis paslaptimis. Šią išskirtinę edukacinę patirtį praturtina interaktyvios pramogos – piešimas šviesa, šešėlių kūrimas ir nepamirštamos akimirkos pasaulyje aukštyn kojomis. Nemažai laiko praleidome aiškindamiesi, kaip veikia vienas ar kitas išradimas. Išgirdome neįtikėtinų pasakojimų apie meną ir istoriją. Kiekvienas eksponatas lyg mažas galvosūkis: iš pradžių apžiūrėjome, išbandėme, tada gidai aiškino, kaip jis buvo sukurtas, kodėl matome taip. Neįprastas muziejus, kuriame eksponuojami apversti kambariai, iškreipto dydžio objektai, vyksta LED šviesų šou. Manau, kad netradiciškai, aktyviai ir labai įdomiai pagilinome mokslo žinias.

Prieš išvykstant namo, aplankėme Antakalnio kapines.

Nuoširdžiai dėkojame Švietimo centrui už suteiktą transportą ir mūsų idėjų palaikymą.

diena Vilniuj 1
diena Vilniuj 1
 
 diena Vilniuje 2
diena Vilniuje 2
diena Vilniuje 4
diena Vilniuje 4
 diena Vilniuje 3
diena Vilniuje 3

Skaidra Kriukienė, TAU Bernatonių fakulteto dekanė

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 7

Šią savaitę 504

Šį mėnesį 1178

Iš viso 165834

Renginių akimirkos