Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Galimybė keisti savo gyvenimą

Panevėžio rajono TAU Raguvos fakulteto klausytojai rugsėjo 18 d. mokslo metus pradėjo edukaciniu užsiėmimu „Magiškasis kambarys: gyvybinga ir prisitaikanti vaistinėlės tradicija lietuvių namuose“. Lektorius, architektūros paveldo ekspertas Marius Daraškevičius, nagrinėdamas vienos patalpos – vaistinėlės namuose atvejį, pristatė vaistinėlės atsiradimo ir paplitimo priežastis bei vaidmenį kasdienybės kultūroje. „Turtinga ir gausi vaistinėlė – šeimininkės prestižo reikalas, todėl šiam kambariui buvo skiriama daug dėmesio, o Lietuvos dvarų medicinos tradicija ir užpiltinių receptai surašyti į knygas ar perduodami iš lūpų į lūpas pasiekė ir mūsų dienas“– sakė M. Daraškevičius. Antroje susitikimo dalyje patys klausytojai dalijosi savo namuose turimu vaistinėlių turiniu ir receptais.

Rugsėjo 23 d. popietę klausytojai rinkosi į praktikumą – „Pažintis su išminties, žinių knygomis ir... vinilu“. Raguvos bibliotekoje jų laukė senų plokštelių grotuvo ir vinilinių plokštelių „savininkė“, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Pamerneckytė. Susitikimas visus nukėlė į jaunystės metus, kada šios plokštelės buvo labai vertinamos ir saugomos. Plokštelės, kaip ir knygos, pateikia nemažai informacijos klausytojui. Skambant muzikai Danutė apžvelgė ir knygas, kurios, jos nuomone, yra patrauklios savo turiniu, išskirtiniais herojų tipažais, vertos mūsų auditorijos dėmesio.

O Šilų TAU klausytojai mokslo metus pradėjo rugsėjo 17 d. dalyvaudami seminare „Kasdieninio gyvenimo psichologija“. Psichologas Dainius Čerbulėnas klausytojams pristatė, kas yra psichoterapija, kur slypi galimybės keisti savo gyvenimą. Pasak lektoriaus, žmonės, norintys pažinti save ir padėti sau, pirmenybę turi teikti sportui, sveikai mitybai, knygoms, diskusijoms.

Rugsėjo veiklos buvo vykdomos pagal Raguvos kultūros centro Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Mokomės, sužinome, dalinamės“.

Galimybė keisti savo gyvenimą 1
Galimybė keisti savo gyvenimą 1
 Galimybė keisti savo gyvenimą 3
Galimybė keisti savo gyvenimą 3
 Galimybė keisti savo gyvenimą 2
Galimybė keisti savo gyvenimą 2
 Galimybė keisti savo gyvenimą 4
Galimybė keisti savo gyvenimą 4

Irena Sabaliauskienė, Panevėžio rajono TAU Raguvos fakulteto dekanė
Jadvygos Jurevičienės, Audronės Antanavičienės nuotraukos

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 29

Šią savaitę 219

Šį mėnesį 1789

Iš viso 162707

Renginių akimirkos