Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Per Saksonijos Šveicariją iki Drezdeno

Gegužės 20−22 dienomis Panevėžio rajono Trečiojo amžiaus universiteto fakultetų dekanai bei aktyviausi pagalbininkai dalyvavo edukacinėje programoje „Vokietijos Saksonija“.

Pirmą kelionės  dieną Lenkijoje apsilankėme Vroclavo mieste, pastatytame ant  dvylikos Odros upės salų. Tai vienas seniausių ir gražiausių Lenkijos miestų. Susipažinome su senamiesčiu ir jo įžymybėmis, skaičiavome miesto simbolius – bronzinius nykštukus.

Kitą dieną keliavome vaizdingomis Drezdeno apylinkėmis Vokietijoje. Saksonijos Šveicarija – tai uolos, išraižytos gilių tarpeklių, besitęsiančios lygumos. Palei Elbės upę atvykome į Ratheino uolų, tarpeklių, stačių šlaitų ir akmeninių sienų labirintus. Eidami akmeniniu 76 metrų ilgio Bastėjos tiltu, žavėjomės nepaprasto grožio gamtos panorama: skardžiais, arkomis, nusmailintomis uolomis. Kokia gamtos didybė! Papasakoti neįmanoma, reikia pačiam pamatyti.

Aplankėme ir Kionigšteino tvirtovę. Saksonijos kunigaikščiai joje saugojo meno lobius. Apžiūrėjome XVI a. kareivines, šulinį, buvusį ginklų arsenalą, pilį. Nuo gynybinės sienos atsiveria nuostabus vaizdas į Saksonijos Šveicariją. Praeitais metais lankėmės Lenkijos Marienburgo pilyje. Abu objektai panašūs savo didingumu ir paskirtimi. Skiriasi tuo, kad pilis ant žemės, o tvirtovė – ant uolų kalno.

Saksonijos žemių sostinė Drezdenas. Seniau vadintas „Florencija prie Elbės upės“. Pasivaikščiojimo po miestą metu pamatėme katalikų ir protestantų katedras, rezidencinius rūmus, operos teatrą ir kt. Mieste labai daug turistų. Gyvenimas virte verda.

Paskutinę kelionės dieną sustojome prie unikalios medinės Jawor evangelikų bažnyčios. Tai viena iš trijų Taikos bažnyčių Silezijoje. Ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tokios bažnyčios nebuvau mačiusi. Savo aukščiu (kaip 4 aukštų namas), balkonais ji man priminė senąjį Lietuvos operos ir baleto teatrą Vilniuje.

Kelionė visiems labai patiko. Daug pamatėme, dar daugiau sužinojome, artimiau susipažinome. Rudenį įspūdžius papasakosime savo fakultetų klausytojams.

Už tai, kad mums suteikė galimybę pakeliauti, praturtinti savo žinias, dėkojame Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui, Švietimo centro direktorei Jurgitai Vaitiekūnienei, mūsų globėjai Linai Šachovai. Dėkojame  vėl mus kelionėje lydėjusiam  rūpestingam gidui Dainiui Babilui.

Dekanų išvykos akimirkas (nuotraukų autorius Dainius Babilas) galite pamatyti čia>>

Birutė Grabauskienė, Panevėžio rajono TAU Ėriškių fakulteto dekanė

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 29

Šią savaitę 219

Šį mėnesį 1789

Iš viso 162707

Renginių akimirkos