Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

TAU dekanų kelionė į Europos Parlamentą

Gegužės 15‒20 d. Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės biuras organizavo pažintinę kelionę autobusu į Briuselį, Europos Parlamentą. Šioje kelionėje dalyvavo Panevėžio r. TAU Dembavos, Piniavos, Naujamiesčio, Raguvos, Smilgių ir Šilagalio fakultetų dekanai. Grožėjomės pavasariu Lenkijoje. Aplankėme viduramžių dvasią išsaugojusį Šiaurės Vokietijos miestelį – Celę ir jo įžymybes: renesansinius hercogų rūmus, kuriuose dar ir šiandien veikia seniausias Vokietijoje Pilies teatras; senamiestį su daugybe puikiai restauruotų XVI–XIX a. fachverkinių namų, rotušę, prancūziško stiliaus parką.

Atvykus į Belgijos sostinę Briuselį laukė viešnagė Europos Parlamente. Pradžioje susitikimas su europarlamentare Vilija Blinkevičiūte. Ji pristatė Parlamento organizacinę struktūrą, pagrindines funkcijas ir veiklą. Vyko diskusija apie svarbiausių šios dienos klausimų sprendimus. Turėjome galimybę pasižvalgyti po rūmus, pabuvojome plenarinių posėdžių salėje. Tai vieta, kurioje vyksta didžiausios ir svarbiausios diskusijos , priimama daugybė istorinės reikšmės balsavimų, keičiančių žmonių gyvenimą visoje Europos Sąjungoje. Apima nenusakomas jausmas. Turbūt kiekvienam reikėtų čia apsilankyti ir pasijusti tos didingos visumos dalimi. Turėjome galimybę susipažinti ir su sostine. Atsitiktinumas ar tikrai stebuklas, tačiau šis miestas yra ant septynių kalvų, į jį veda septyni keliai, upė Sena, tekanti per šį miestą, prasideda septyniais šaltiniais, o belgiškoje transkripcijoje miesto pavadinimas susideda iš septynių raidžių – Brussel. Tai miestas, kuriame susimaišė kalbos ir architektūros stiliai, kuris nustebina didžiuliais parkais ir moderniais dangoraižiais. Apsilankius Briuselyje neįmanoma nepastebėti šio miesto didybės ir grožio.

Turėjome galimybę aplankyti Briugę, miestą-muziejų po atviru dangumi, vadinamą „Šiaurės Venecija“. Pasivaikščiojimas po viduramžiais dvelkiantį flamandų miestą su vingiuotomis gatvelėmis, kanalais, bažnyčiomis, bokštais ir tiltais. Šių dienų miestas žavi didingu senovės paminklų grožiu, rūmais, muziejų gausa, belgiško šokolado ir vaflių kvapais. Pažintinė kelionė baigėsi Amsterdame. Apžvalginė kelionė laivu Amsterdamo kanalais, vėliau ekskursija po miestą aplankant Rotušės aikštę, Singelio kanalo gėlių turgų. Po tokio įspūdžių bagažo neprailgo kelionė atgal į namus. Nuoširdus dėkui Europos Parlamento narei Vilijai Blinkevičiūtei ir jos biurui už sudarytas sąlygas keliauti ir gilinti savo žinias.

 Briuselis 2
Briuselis 2
 Briuselis 1
Briuselis 1

Nuotraukos TAU Smilgių fakulteto dekanės Aldutės Vaičiūnienės

Keliautojų vardu TAU Raguvos fakulteto dekanė Irena Sabaliauskienė

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 29

Šią savaitę 219

Šį mėnesį 1789

Iš viso 162707

Renginių akimirkos