Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Danijos, Islandijos ir Latvijos suaugusiųjų švietėjai domėjosi TAU veikla

Spalio 29 d. Panevėžio rajono švietimo centro darbuotojai sulaukė svečių iš Danijos, Islandijos ir Latvijos suaugusiųjų švietimo įstaigų. Tarptautinės delegacijos vadovė – Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų (TAU) asociacijos vicepirmininkė, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) projektų vadovė Regina Dovidavičiūtė teigė, kad Panevėžio rajonas pasirinktas ne atsitiktinai – čia kasmet daugėja TAU klausytojų.

Kadangi svečiai norėjo susitikti ir su TAU vadovais, ir su klausytojais, į susitikimą Naujamiesčio kultūros centre-dailės galerijoje pakvietėme ir Naujamiesčio bendrakultūrinio fakulteto klausytojus. Susitikimo metu buvo pristatytos visos Panevėžio rajono TAU veiklos bei savivaldybės, nacionaliniai ir tarptautiniai projektai, skirti suaugusiesiems. Svečiai turėjo galimybę pabendrauti su senjorais, kurių teigimu, „TAU padeda ištverti ilgus ir tamsius vakarus“, „suteikia galimybę dalyvauti įdomiose paskaitose, pabendrauti su bendraamžiais“, „puiku, kad yra organizuojamos ekskursijos“.


Tarptautinės delegacijos atstovus stebino tai, kad visos TAU veiklos yra nemokamos, taip pat jie domėjosi, kaip patenkinami vadinamosios antros kartos poreikiai (kai kuriose Europos šalyse nėra TAU, į veiklas kviečiami visi suaugusieji, tačiau nei Islandijoje, nei Danijoje nemokamų užsiėmimų senjorams nėra).


MČTAU įgyvendinamo „NordPLus“ projekto tikslas – atlikti lyginamąją Skandinavijos ir Baltijos šalių suaugusiųjų švietimo analizę bei parengti rekomendacijas, kaip padidinti besimokančiųjų suaugusiųjų skaičių Lietuvoje. Regina Dovidavičiūtė kvietė Panevėžio rajono švietimo centro atstoves plačiau skleisti patirtį, ji teigė, kad mūsų pavyzdys gali įkvėpti kitų savivaldybių darbuotojus taip pat aktyviai vykdyti suaugusiųjų šviečiamąją veiklą.

Po susitikimo svečiai lankėsi Naujamiesčio gimnazijoje.

Gimnazija
Gimnazija
 Regina
Regina
 Senjorai
Senjorai
 Šiaudai
Šiaudai
SALĖJE
SALĖJE

 

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 29

Šią savaitę 219

Šį mėnesį 1789

Iš viso 162707

Renginių akimirkos