Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Kaip sukurti savo sėkmės istoriją?

Kokią istoriją papasakotumėte, jei jus vidurnaktį prikeltų įkyrus telefono skambutis ir iš toli aidintis balsas paklaustų: „Kokia tavo gyvenimo sėkmės istorija“? Turbūt ne vienas sutriktų ir nežinotų, ką atsakyti ne tik vidurnaktį... Nuolatinis bėgimas, mintys apie tai, kaip kuo geriau atlikti visus dienos darbus, ką padėti  ant šeimos stalo, slegia daugelį vyresnio amžiaus moterų.

Panevėžio rajono švietimo darbuotojai, įgyvendinantys tarptautinį „Erasmus+“ KA2 programos projektą „MOVE-ON!“, skirtą vyresnių nei 50 metų moterų kompetencijų ugdymui, pakvietė projekto dalyves stabtelėti ir pamąstyti, kokia gi didžiausia jų gyvenimo sėkmė.

Pirmoji projekto dalyvė savo istoriją pradėjo Tėvo Stanislovo  žodžiais: „Dalink širdies gerumą, išmintį, toleranciją, supratimą, atjautą, suteik vilties ir pasitikėjimo tiems, kuriems jų labiausiai reikia“. Moteris teigia, kad jos sėkmė − „sutikti žmonės, kurie padėjo  atrasti save, sustiprino pasitikėjimą“. Projekto įgyvendinimo komandą pradžiugino ir dar viena šios sėkmės istorijos dalis: „Išmokau savęs paklausti: ar man to reikia? Mano pasiryžimas mokytis anglų kalbos susiklostė netikėtai. Tyliai viduje seniai norėjau, nes dukra  gyvena užsienyje, bet nebuvo drąsos. Ir vieną eilinę darbo dieną kolegė pasakė: yra labai geras Švietimo centro projektas, tu turi dalyvauti“. Pasidomėjau ir sumaniau pabandyti. Na ir nesigailiu: sutikau nuostabių moterų, iš kurių vėl turiu ko pasimokyti, labai patinka emocinis anglų kalbos mokymų fonas ir man dar nepraėjo noras mokytis“.

Antrosios mūsų projekto dalyvės istorija − „Dėmesio! Stipri moteris už vairo!“. Moteris savo istoriją pradėjo vokiečių filosofo Friedricho Nietzsche fraze: „Kas mūsų nenužudo, padaro stipresnius“. Štai kokią istoriją papasakojo projekto dalyvė: „Žmogaus gyvenime būna įvairių periodų: pakilimų, kritimų, po kurių privalai rasti jėgų kilti, nes esi mama, esi pavyzdys savo vaikams. Situacija buvo tokia: nelaimės ėjo viena po kitos. Vyro liga, kada reikėjo rinktis invalido vežimėlį arba nieko gero nežadančią operaciją... Sudėtingas sūnaus kojos lūžis, ir vėl gydytojai kraipo galvas, nežino, kaip baigsis… Mano gyvenimas virto jau nebe mano gyvenimu, o nesibaigiančiais ligoninės durų varstymais, vizitais pas gydytojus ir visur pėstute, taksi (kuris pakankamai brangus) ar autobusu (kelionė vėžlio žingsniu). Vieną vakarą, viena gerdama arbatą pagalvojau: „Juk reikia visą šį juodą periodą apversti aukštyn kojomis. Juk yra dalykų, kuriuos galiu pakeisti, kad mano gyvenimas būtų geresnis. Mano vairuotojo pažymėjimas vis dar  guli stalčiuje... Ir nuo manęs priklauso, ką aš toliau darysiu“. Smalsu, kaip baigėsi ši istorija? Dar kartą pakartosime istorijos pavadinimą: „Dėmesio! Stipri moteris už vairo!“.

Tai tik dvi iš dvylikos įkvepiančių projekto dalyvių istorijų, sukurtų Lietuvoje. Visos jos bus publikuojamos anglų kalba ranka rašytoje ir įvairiomis meno technikomis apipavidalintoje  projekto „MOVE-ON!“ knygoje kartu su Estijos, Vengrijos, Lenkijos ir Portugalijos moterų istorijomis.

Move on mokosi

Move on mokosi

Nuotraukose andragogė Viktorija Paškevičienė ir projekto dalyvės, apipavidalinančios savo sėkmės istorijas

Erasmus+“ KA2 programos projektas „MOVE-ON!“ finansuojamas remiant Europos Komisijai

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, projekto koordinatorė

Loading

Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono švietimo įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 8

Šią savaitę 384

Šį mėnesį 1911

Iš viso 149833

Renginių akimirkos