Map
Facebook
Žemėlapis
Apie mus
Informacija apie švietimo centrą
Metodinė veikla
Rajono metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
Projektai
Informacija apie Švietimo centro projektus
Registracija
Renginių sąrašas, registracija į renginius
SPORTAS
Sporto renginiai

Panevėžio r. TAU klausytojai – skaitymo mentoriai

Panevėžio rajono švietimo centras bendradarbiaudamas su Trečiojo amžiaus universiteto senjorais bei Raguvos ir Smilgių gimnazijomis vykdo skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo mentoriai“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba. Projekto tikslas – ugdyti vaikų ir senjorų vertybines nuostatas, stiprinti kartų ryšius, sudaryti sąlygas bendruomenių skaitymo tradicijų kūrimui ir kūrybiškumo ugdymui.

TAU klausytojams, sutikusiems tapti skaitymo mentoriais, buvo organizuotos įvairios paskaitos. Dalia Vizbarienė ir Vida Valiukienė pristatė senjorams mokinių kūrybiškumą ugdančius metodus, patarė, kaip padėti vaikui pasirinkti knygą, mokė kurti perskaitytų knygų paslapčių dėželes. Lidija Laurinčiukienė būsimiesiems mentoriams skaitė paskaitą „Kartų polilogas. Kaip ugdyti šiuolaikines kartas?“. Ji supažindino su kartų teorija bei pateikė patarimų, kaip susikalbėti skirtingų kartų atstovams. Vėliau skaitymo mentoriai dalyvavo susitikime su menininke Sigute Ach, kuri itin subtiliai atskleidė suaugusiųjų skaitymo vaikams svarbą. Menininkė aptardama kiekvieno amžiaus tarpsnio vaikų skaitymo ypatumus ir aktualias temas pristatė reikšmingą vaikų literatūrą, patarė, kaip pradėti kalbėti su vaiku apie knygą. Sigutė Ach linkėjo skaitymo mentoriams ne tik padėti vaikams, bet ir patiems skaitant vaikų literatūrą dar kartą išgyventi savo vaikystę, nes tai yra nuostabiausia sielos terapija.

Išklausę visas paskaitas TAU klausytojai, sutikę dalyvauti projekte, padės Smilgių ir Raguvos gimnazijų pradinių klasių mokiniams įveikti skaitymo sunkumus, lavins jų vaizduotę ir kūrybiškumą. Švietimo centro kolektyvas baigiantis pirmiesiems Trečiojo amžiaus universiteto mokymo metams didžiuojasi TAU klausytojais, gebančiais ištiesti pagalbos ranką mažiesiems savo bendruomenių skaitytojams. Džiugina ir tai, kad projekto veiklose aktyviai dalyvauja Smilgių ir Raguvos gimnazijų mokytojai, puikiai suprantantys, kad, anot Sigutės Ach, „pagrindiniai turtai slypi čia – galvoje, juos reikia krutinti, nes prarasi“.

RENATA JANKEVIČIENĖ, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, projekto koordinatorė

Grįžti atgal

Loading

Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono švietimo įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 71,
       (8 45) 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

skirtukas
skirtukas2d
skirtukas3d
skirtukas4d
skirtukas5d
skirtukas6d
skirtukas7d
skirtukas8d
skirtukas 4 d

Renginių akimirkos