Map
Facebook
Žemėlapis
Apie mus
Informacija apie švietimo centrą
Metodinė veikla
Rajono metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
Projektai
Informacija apie Švietimo centro projektus
Registracija
Renginių sąrašas, registracija į renginius
SPORTAS
Sporto renginiai

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo patirtis Šiaulių krašte

Panevėžio rajono ikimokyklinio ugdymo įstagų pedagogai ir vadovai birželio 10 d. lankėsi Šiaulių krašte. Lopšelio-darželio „Bangelė“ direktorė Dalia Dambrauskienė maloniai aprodė grupes, pristatė auklėtojas, jų veiklas.

Grupėse organizuojamos ekologinio aplinkosauginio ugdymo, etnokultūros, meninė, vaidybos, sensorinio lavinimo papildomos veiklos. Nuo 1997 m. įsijungė į sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą „Sveika mokykla“. Parengė įstaigos sveikatos saugojimo ir stiprinimo programą „Sveikas darželis“, kuri integruojama į ugdomąją grupių veiklą. Nors ir lyjo lietus, auklėtojos aplankė visas edukacines erdves, kūrybingai įkurtas darželio teritorijoje, pasisėmė naudingų minčių savo veikloms. Didelę reikšmę vaikų gabumų realizavimui turi aplinkos sąlygos ir, žinoma, į vaiką orientuotas ugdymas.

„Šiandien mums svarbu atskleisti ir paskatinti kaimo ir mažų miestelių gyventojų kultūrinį aktyvumą, skleisti kultūrą, jos savitumą, meną ir pilietiškumą regionuose, todėl artimiausiu metu daugiau dėmesio skirti aktyvioms kaimo bendruomenėms, kad jos savo gražiu pavyzdžiu užkrėstų visą Lietuvą“, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis. Pasak ministro, jis džiaugiasi teminiais Lietuvos kaimais ir miesteliais, kurie traukia gyventojus ir svečius susipažinti ir dalyvauti edukacinėse, krašto pažintinėse programose. Naisiai per pastaruosius metus garsėja naujai kuriamais muziejais ir kultūrinėmis. idėjomis Energinga ekskursijos vadovė Inga mūsų išvykos dalyviams labai įdomiai papasakojo kaimo istoriją, supažindino su lietuvių dievybių skulptūromis ir kt. Sužavėti dalyviai žadėjo grįžti dar ne kartą su šeimomis.

Kadangi buvome netoli Kryžių kalno, tai aplankėme ir šį Lietuvos stebuklą.

Darbinga ir kultūrinė pažintinė kelionė suteikė dalyviams tiek žinių, tiek ir malonių išgyvenimų, kurie praturtins ateities planus ir užmačias.

Ikimokyklinis Siauiuose 1   Ikimokyklinis Siauiuose 2   Ikimokyklinis Siauiuose 3

Nijolė Mogilovienė

Grįžti atgal

 

 

 

Loading

Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono švietimo įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 71,
       (8 45) 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

skirtukas
skirtukas2d
skirtukas3d
skirtukas4d
skirtukas5d
skirtukas6d
skirtukas7d
skirtukas8d
skirtukas 4 d

Renginių akimirkos