Map
Facebook
Žemėlapis
Apie mus
Informacija apie švietimo centrą
Metodinė veikla
Rajono metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
Projektai
Informacija apie Švietimo centro projektus
Registracija
Renginių sąrašas, registracija į renginius
SPORTAS
Sporto renginiai

Spalio 29 d. Panevėžio rajono švietimo centro darbuotojai sulaukė svečių iš Danijos, Islandijos ir Latvijos suaugusiųjų švietimo įstaigų. Tarptautinės delegacijos vadovė – Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų (TAU) asociacijos vicepirmininkė, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) projektų vadovė Regina Dovidavičiūtė teigė, kad Panevėžio rajonas pasirinktas ne atsitiktinai – čia kasmet daugėja TAU klausytojų.

Kadangi svečiai norėjo susitikti ir su TAU vadovais, ir su klausytojais, į susitikimą Naujamiesčio kultūros centre-dailės galerijoje pakvietėme ir Naujamiesčio bendrakultūrinio fakulteto klausytojus. Susitikimo metu buvo pristatytos visos Panevėžio rajono TAU veiklos bei savivaldybės, nacionaliniai ir tarptautiniai projektai, skirti suaugusiesiems. Svečiai turėjo galimybę pabendrauti su senjorais, kurių teigimu, „TAU padeda ištverti ilgus ir tamsius vakarus“, „suteikia galimybę dalyvauti įdomiose paskaitose, pabendrauti su bendraamžiais“, „puiku, kad yra organizuojamos ekskursijos“.


Tarptautinės delegacijos atstovus stebino tai, kad visos TAU veiklos yra nemokamos, taip pat jie domėjosi, kaip patenkinami vadinamosios antros kartos poreikiai (kai kuriose Europos šalyse nėra TAU, į veiklas kviečiami visi suaugusieji, tačiau nei Islandijoje, nei Danijoje nemokamų užsiėmimų senjorams nėra).


MČTAU įgyvendinamo „NordPLus“ projekto tikslas – atlikti lyginamąją Skandinavijos ir Baltijos šalių suaugusiųjų švietimo analizę bei parengti rekomendacijas, kaip padidinti besimokančiųjų suaugusiųjų skaičių Lietuvoje. Regina Dovidavičiūtė kvietė Panevėžio rajono švietimo centro atstoves plačiau skleisti patirtį, ji teigė, kad mūsų pavyzdys gali įkvėpti kitų savivaldybių darbuotojus taip pat aktyviai vykdyti suaugusiųjų šviečiamąją veiklą.

Po susitikimo svečiai lankėsi Naujamiesčio gimnazijoje.

Gimnazija
Gimnazija
 Regina
Regina
 Senjorai
Senjorai
 Šiaudai
Šiaudai
SALĖJE
SALĖJE

 

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

Loading

Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono švietimo įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 71,
       (8 45) 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

skirtukas
skirtukas2d
skirtukas3d
skirtukas4d
skirtukas5d
skirtukas6d
skirtukas7d
skirtukas8d
skirtukas 4 d

Renginių akimirkos